Wizyta w 3DGence

Dodano 29 grudnia 2016

Dzięki uprzejmość firmy 3DGence mieliśmy okazję odwiedzić ich w gliwickim technoparku.

Głównym celem naszej wycieczki była Industry czyli nowa drukarka od 3DGence. Mogliśmy też zobaczyć funkcjonowanie firmy od kuchni. W Gliwicach odbywa się produkcja i serwis 3DGence One oraz Industry. Mieści się tam dział R&D i biura, a to wszystko na kilkuset metrach kwadratowych. Jak się okazuje to o wiele za mało. Według naszych informacji firma przenosi się od stycznia przyszłego roku na dużo większe przestrzenie…

3DGence obiera strategie w której skupia się na przemysłowym zastosowaniu druku 3D i z tą myślą powstawała Industry.

W branży druku 3D w segmencie nisko i średnio budżetowym mamy wysyp nowych maszyn, obiecujących „innowacje”, niezawodność, jakość itd. Więc czym wyróżnia się Industry?

Na pewno to co można powiedzieć o drukarce to to, że nie idzie na kompromisy – jest to sprzęt bardzo dobrze wykonany z dobrej jakości materiałów, z czego zresztą zasłynęła również Oneka. Drukarka posiada dwie głowice drukujące, które osiągają temp. 270ºC, stół nagrzewający się do temp. 140ºC i, co najważniejsze, zamkniętą, aktywnie podgrzewaną do temp. 85ºC komorę oraz oddzielnie podgrzewaną komorę  na filament. Daje to możliwość drukowania z bardzo szerokiej gamy materiałów w tym z tych elastycznych. Drukarka posiada dotykowy ekran umożliwiający sterowanie i wyświetlanie odpowiednich parametrów. Wyposażona jest także w czytnik tagów NFC, dzięki któremu możemy zidentyfikować szpulę materiału. Po przyłożeniu szpuli w odpowiednie miejsce i włożeniu jej na uchwyt drukarka wie jaki materiał został założony i – co ważniejsze – dzięki wadze wie ile go jest, dzięki czemu jeżeli szpula będzie pusta, drukarka wstrzyma drukowanie i poinformuje o braku materiału. Działa to wszystko całkiem dobrze.

Ale przejdźmy do mięska, czyli do rewolwerowego systemu wymiany głowic. To jest na pewno ten element, który daje przewagę 3DGence Industry. Oprócz tego, że zmiana głowicy wygląda bardzo fajnie, to najważniejsze jest to,  że wszystko odbywa się bardzo szybko, co zawsze było bolączką systemów dwu-głowicowych. Oszczędzamy dzięki temu dużo czasu. Dodatkowo dzięki temu wyeliminowano kapanie materiału z głowicy praktycznie do zera.

Co do jakości wydrukowanych elementów – są na tym poziomie do którego przyzwyczaiła nas 3DGence One, czyli bardzo dobrym.

Mamy nadzieje że uda nam się zrobić szerszy materiał o Industry. Przyjemnie było widzieć ją w akcji. Na razie to tyle.

Co uważacie o takim krótkim materiale? Robić ich więcej?

Polecamy! Ostatnio dodane produkty