Produkcja krótkoseryjna
i pełnoseryjna | Druk 3D

Druk 3D może być stosowany jako alternatywa dla tradycyjnej metody wtryskowej. Przy wielu elementach metoda druku 3D okazuje się znacznie tańsza i szybsza!

Nasza farma drukarek 3D idealnie nadaje się do produkcji krótkoseryjnej części i elementów. Przewagą druku 3d jest brak kosztów przygotowywania skomplikowanej formy. Z tego powodu produkcja może być uruchomiona już w 48h zamiast 4-6 tygodni. Zastosowanie wielu drukarek pozwala na produkcję elementów i detali z tworzyw sztucznych w bardzo krótkim czasie. Usługa druku 3d potrafi być wielokrotnie tańsza przy produkcji elementów o skomplikowanej geometrii oraz wymagającej częstych udoskonaleń i zmian projektu. Kolejną przewagą jest elastyczność produkcji co wiąże się z oszczędnościami dla klienta.

Produkcja krótkoseryjna

Jakie ilości opłaca się drukować w 3D?

Nawet wielotysięczne serie produkcyjne mogą okazać się tańsze w produkcji przy użyciu metody druku 3D. Przy małych detalach wolumen ten może być wysoki jednak przy bardzo dużych elementach metoda formowania wtryskowego może okazać się tańsza. Każdy element wymaga indywidualnej kalkulacji. Metoda wtryskowa obok swoich wielu zalet, posiada wysoki próg wejścia który, dzięki wytwarzaniu przerostowemu znacznie obniżamy.

Opłacalność druku 3D - krótkie serie

Szczególnie polecane elementy do produkcji seryjnej:

Małe elementy

Małe detale nie oznaczają taniej formy. Drobne elementy można drukować na wielu drukarkach na raz dzięki czemu jesteśmy w stanie konkurować z tradycyjnymi metodami wytwarzania i dostarczyć nawet setki części dziennie, oczywiście czas drukowanie zależy od danego modelu.

Skomplikowane elementy

Druk 3d dla elementów o złożonej geometrii potrafi bardzo często być najtańszą opcją. Modele zawierające wiele krzywizn nie są wyzwaniem dla druku 3D. Istnieją także elementy które są bardzo trudne lub niemal niemożliwe do wykonania metodą tradycyjną.

Części personalizowane

Dzisiejszy rynek coraz częściej wymaga podejścia indywidualnego, metoda przyrostowa jest całkowicie elastyczna dzięki czemu istnieje możliwość produkcji setek różnych od siebie elementów w bardzo krótkim czasie.

Inne zalety druku 3D przy produkcji krótkoseryjnej

Ekspresowa produkcja

Dzięki zastosowaniu farmy drukarek 3D możemy zapewnić wydruk wielu elementów w przeciągu kilku dni czego tradycyjne metody wytwarzania detali z tworzyw sztucznych nie są w stanie zapewnić.

Drukowanie just-in-time

Jesteśmy w stanie elastycznie dostarczać elementy do zmieniającego się wolumenu zamówień. Dzięki czemu zmniejszona jest potrzebna przestrzeń magazynowa na części i redukowany jest zaangażowany kapitał.

Metoda iteracyjna

Każdy kolejny wyprodukowany detal może mieć wprowadzone zmiany w projekcie co nie powoduje dodatkowych kosztów wykonania elementu, dzięki czemu wytwarzamy coraz doskonalsze modele niskim kosztem.

Pozostałe usługi

Druk 3D

Druk 3D

Druk 3D - prototypowanie

Prototypowanie

Chcesz nam zlecić druk 3d?

Skorzystaj z formularza wyceny on-line.